ارسال رایگان به سفارشات بیش از 150 هزار تومان

زعفران، طلای سرخ کویر و هدیه ای از بهشت

 

زعفران، طلای سرخ کویر و ارمغانی از بهشت

زعفران گلی معطر و زیبا با طبعی گرم و خشک بوده، آوازه ی جهانی خواص بی نظیرش زبانزد جهانیان است.

گیاه شناسی زعفران:

زعفران از دسته گیاهان زنبقيان (Iridaceae ) است. این گیاه که ارتفاع آن، مابین 10 تا 30 سانتی متر بوده، گلهای سوسنی رنگی با رگبرگ های تیره رنگ دارد. بخش اصلی گل زعفران، سه کلاله قرمز رنگ آن است.

 

 

تاریخچه پیدایش زعفران:

ریشه گیاه زعفران از آسیای جنوب شرقی بوده، نخستین بار در یونان باستان کشت شده است. پس از آن وارد ایران شده و اکنون ایران بزرگترین و برترین تولید کننده زعفران در سراسر جهان بوده، بیش از 90 درصد زعفران مصرفی جهان را تولید می نماید. قطب تولید زعفران ایران نیز، استان خراسان جنوبی می باشد که بخش اعظم تولیدات آن به اروپا، امریکا و سایر قاره ها صادر می گردد.

زعفران، طلای سرخ کویر

برای خرید زعفران بی نظیر و معطر حاصلخیز ترین زمین های کشاورزی استان خراسان جنوبی (قطب تولید زعفران جهان) اینجا کلیک نمایید.

 

اسامی زعفران در طول تاریخ:

زعفران در زبان های مختلف در ادوار و ملل مختلف اسامی گوناگونی  داشته است. از جمله:

در زبان سغدی kurkum ، در زبان سانسکریت karkum ، در زبان پارسی kurkumb ، در لاتین  azupiranu، در زبان اسپانیایی azafrán، در زبان ایتالیایی zafferano  ، در زبان پرتغالی  açafrão، نام بین المللی زعفران  (saffron) و نام  آن در متون علمي (Crocus Sativus) است.

زعفران، طلای سرخ کویر

معنای کلمه زعفران:

در پارسی کهن به زعفران، گلی که پرهایش همچون زر است می گفتند یعنی: زر + پر + ان

 

 تعریف گل زعفران در متون کهن:

زرپران را ادویه ای می نامیدند که از خشک شده بخش کلاله گل زرپران حاصل گردیده است.
در تمامی ادوار گذشته تاریخ در شمار گرانبها ترین مواد جهان بوده، به عنوان دارو، ادویه و همچنین بخاطر رنگ و عطرش مورد استفاده قرار می گرفته است.

زعفران، طلای سرخ کویر

سوابق تاریخی استفاده از زعفران به عنوان دارو:

طبق شواهد به دست آمده در اسناد و متون تاریخی، از زعفران در درمان بسیاری از امراض استفاده می شده است.

از جمله: استرس، آسم، نارسایی قلب ، گرفتگی عضلات، کم خونی و …. . همچنین به عنوان مسکن استفاده می شده است.

 

برای خرید بی واسطه و مطمئن زعفران صادراتی و فرآورده های درمانگر آن، از برترین زمین های کشاورزی استان خراسان جنوبی اینجا کلیک نمایید.

 

شرایط آب و هوایی و خاک مساعد برای کشت زعفران:

از آن جایی که این گیاه نیمه گرمسیری بوده، در مکان هایی می تواند رشد نماید، که آب و هوایی معتدل با زمستانی ملایم و تابستانی گرم و خشک داشته باشد. آبیاری در فصل تابستان برای آن مضر بوده در تیجه در مناطق پر باران، سردسیر، خطه شمال ایران یا مناطق گرمسیر جنوب نمی تواند رشد نماید. همچنین با توجه به آنکه پیاز زعفران مدت زمان 5 تا 7 سال در خاک باقی می ماند، در نتیجه خاک باید از حاصلخیزترین و مرغوب ترین نوع بوده، قلوه سنگ یا علف های هرز نداشته باشد.

ایده آل ترین منطقه ایران برای رشد این گیاه ارزشمند استان خراسان جنوبی می باشد. این استان با دارا بودن شرایط اقلیمی و آب و هوایی مناسب، زمین های حاصلخیز، تجربه بالای کشاورزان و ماشین آلات پیشرفته صنعتی قطب بلامنازع تولید مرغوب ترین زعفران جهان است.

زعفران، طلای سرخ کویر

فصل کاشت و برداشت زعفران:

انتخاب مرغوب ترین نوع پیاز زعفران از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با توجه به آنکه فصل استراحت پیازها از اواخر ارديبهشت ماه تا اواخر مرداد می باشد، پیاز آن در این زمان طلایی در زمین کاشته  می شود تا در دوران استراحت، در زمین جدید مستقر گردیده برای جوانه زدن و شروع رویش از ابتدای فصل پائیز آماده گردد. طی تحقیقات علمی صورت گرفته و نظر تیم کارشناسان خبره این حوزه در استان خراسان جنوبی، بهترین زمان کاشت خرداد ماه است.  برداشت این گل معجزه گر، از اوایل آبان ماه است.

زعفران، طلای سرخ کویر

زعفران، طلای سرخ کویر

برای خرید با کیفیت ترین و مرغوب ترین زعفران ایران، زعفران صادراتی استان خراسان جنوبی، مهد تولید زعفران در جهان، اینجا کلیک نمایید.

 

چگونگی رشد گیاه زعفران:

رشد گیاه زعفران از طریق پیاز آن است. پوشالی قهوه ای رنگ از این پیاز گرانبها محافظت می نماید. بعد از کاشت پیاز زعفران در خاک مناسب و شرایط جوی خاص آن، پس از مدتی پیاز، رشد خود را شروع کرده و یک ساقه (تیج) باریک از آن خارج می شود. کم کم در انتهای تیج، غنچه ای پدیدار می گردد که پس از شکفته شدن، تبدیل به گلی زیبا و معطر با 6 گلبرگ می شود. وظیفه گلبرگ ها محافظت از سه کلاله قرمز و معطری است که دلیل تمام این زحمات برای پرورش گیاه زعفران هستند.

زعفران، طلای سرخ کویر

فرآورده های مختلف زعفران:

 • قرص زعفران

با حفظ کیفیت، عطر، طعم و خواص بی نظیر زعفران، ریشه های زعفران را پودر کرده بصورت قرص درآورده، تا راحت تر مصرف شود مخصوصا برای خارج شهر، سفر و …

 • تی بگ زعفران

برای لذت نوشیدن دمنوش و یا چای فوری، با عطر و طعم بی نظیر زعفران، می توانید از این تی بگ ها استفاده نمایید.

 • اسپری زعفران
  این افشانه ها بیشتر برای تزئینات غذا، دسر ، کیک، شیرینی و … استفاده گردیده، سرعت عمل را بالا برده و موجب سهولت در استفاده می گردد.

زعفران

 

برای خرید مطمئن زعفران درجه یک و فرآورده های بی نظیر آن از قطب تولید زعفران جهان، اینجا کلیک نمایید.

ترکیبات منحصر بفرد زعفران:

یکی از دلایل تمایز زعفران با سایر گیاهان، وجود ترکیباتی استثنایی و معجزه گر در آن است که به عنوان ملاک و معیاری برای تشخیص میزان خواص و کیفیت نیز، استفاده می گردند. بر این اساس در آزمایشگاه های پیشرفته، درصد این ترکیبات، برای هر نوع زعفران به دقت سنجیده می شود.

ترکیبات ذکر شده شامل این مواد می باشند:

پیکروسین ماده موثره در: قدرت طعم

کروسین ماده موثره در:  قدرت رنگ

سافرانال ماده موثره در:  قدرت عطر و بو

 

بخش های مهم گل زعفران:

کلاله (بخش قرمز رنگ)

ریشه (بخش سفید رنگ)

زردی (بخش زرد رنگ)

زعفران، طلای سرخ کویر

دلایل تفاوت در انواع مختلف زعفران:

در انواع مختلف زعفران تفاوت های زیادی وجود دارد از جمله:

تفاوت در رشته های آن، تفاوت در شیوه برداشت و فرآیند جداسازی گل آن، شرایط اقلیمی و آب و هوایی منطقه و کیفیت آنها

 

انواع زعفران:

زعفران سوپر نگین: 

در این نوع زعفران، درصد سافرانال و کروسین بالاترین میزان ممکن را داشته و در نتیجه میزان رنگدهی و عطر و طعمی عالی و بسیار بالاتر نسبت به سایر انواع زعفران دارد.

زعفران شبه نگین

ترکیبات و فاکتورهای موثر در کیفیت همچون رنگدهی، در این نوع زعفران، از نوع سوپر نگین کمی پایین تر بوده اما از سایر نمونه های زعفران بالاتر است.

زعفران نگین: 

رشته های این نوع زعفران برخلاف دو نمونه قبلی، حالت فرخوردگی و خمیده نداشته و سرشاخه ها کاملا از هم جدا بوده، و رنگشان بصورت کامل قرمز است.

زعفران سرگل

این نوع زعفران که پرکاربردترین نوع زعفران موجود در بازار است، به هیچ عنوان بخش زردی و سفیدی زعفران (ریشه) را نداشته و تماما بخش قرمز زعفران است.

زعفران پوشال

در این نوع زعفران، علاوه بر کلاله های قرمز رنگ گل زعفران، کمی ار ریشه  زعفران (بخش سفید رنگ) نیز وجود دارد.

زعفران دسته: 

در زعفران دسته، تمامی کلاله های زعفران بصورت دسته شده کنار هم چیده و خشک شده اند.

ریشه زعفران

بخش سفید رنگ زعفران که در قسمت انتهایی کلاله زعفران قرار دارد، ریشه زعفران نامیده می شود.

زعفران، طلای سرخ کویر

برای خرید سالم ترین و برترین انواع زعفران و فرآورده های آن، از زمین های حاصلخیز استان خراسان جنوبی اینجا کلیک نمایید.

 

خواص معجزه گر زعفران:

 • تاثیرات شادی آور و ضد افسردگی و تاثیرات مثبت بر سلامت روانی

هورمون‌های  دوپامین و سرتونین فرآیند کنترل بخش عصبی ذهن را بر عهده داشته ، تاثیر بسیاری در درمان افسردگی دارند. با توجه به نتایج آزمایشات صورت گرفته، مشخص شده است که زعفران توانایی کنترل دو هورمون ذکر شده را داشته، موجب ایجاد حالت شادی در فرد و کمک به بهبود افسردگی می گردد.

 

 • پیشگیری از ابتلا به آلزایمر

با توجه به تاثیر مثبت زعفران بر تقویت حافظه و پیشگیری از زوال عقل، در بهبود و درمان بیماری هایی همچون:فراموشی، پارکینسون و آلزایمر موثر است.

میوه معجزه گر و مغذی گردو نیز دارای ترکیبات موثر در افزایش هوش و حافظه و پیشگیری از ابتلا به فراموشی و آلزایمر است. 

 

 • پیشگیری از ریزش مو و کمک به رویش مجدد موها

طبق یافته های موجود درعلم پزشکی و گیاه‌ شناسی، هر میوه یا گیاهی که به یکی از اعضای بدن شباهت داشته باشد، برای آن عضو، مفید است.

برای مثال هویج به چشم انسان شباهت دارد و ثابت شده به دلیل دارا بودن ویتامین A فراوان برای چشم مفید است.

 حال اگر به کلاله های زعفران دقت نمایید متوجه شباهتشان با تارهای موی انسان می شوید و البته ثابت شده است که مصرف زعفران مخصوصا چای آن در تقویت و رشد موها بسیار موثر است.

 

 • موثر در تقویت و سلامت دستگاه تنفسی

این گل خوش طعم، تاثیر بسیار زیادی در درمان مشکلات تنفسی، سرفه ها، برونشیت ریه، بهبود عملکرد ریه ها و کاهش حملات آسم به کمک خواص ضد التهابی خود و در کل بهبود عملکرد سیستم تنفسی دارد. برای این منظور می توانید ترکیبی از چای و سیاه دانه، زیره، هل، بابونه، رازیانه و شیرین بیان را با زعفران دم کرده و میل نمایید.

میوه معجزه گر زرشک نیز دارای خواص درمانی بی نظیر در حفظ و سلامت سیستم تنفسی و ریه ها می باشد. 

 

 • موثر در تقویت و سلامت قلب و پیشگیری از سکته های قلبی و مغزی

اگر خواهان عمر طولانی تری هستید، حتما زعفران مصرف نمایید. طی تحقیقات صورت گرفته ثابت شده است که  دو ماده پتاسیم و کروسین موجود در آن، با کاهش کلسترول خون، و بهبود وضعیت رگ ها و عروق خونی از گرفتگی آنها و در نتیجه سکته، پیشگیری می نماید. همچنین ترکیبات موجود در زعفران به کمک وجود کائمفرول، موجب افزایش پمپاژ خون در قلب می شوند.

همچنین زعفران به دلیل آنکه عملکرد نورون ها را بهبود داده، از آسیب به مغز با فعال سازی آنتی اکسیدان ها پیشگیری نموده و از مرگ سلول های مغزی جلوگیری می نماید، به شدت برای سلامت مغز مفید می باشد.

 

 • موثر در سلامت و تقویت پوست و زیبایی

مصرف چای زعفران موجب طراوت، شادابی، شفافیت و درخشان شدن پوست شده، در درمان برخی امراض پوستی موثر بوده، حتی مصرف دراز مدت آن، منجر به درمان و محو لک و کک و مک های پوستی می گردد.

زعفران به عنوان یک آنتی اکسیدان طبیعی بوده، مانع از پیری زودرس پوست و آسیب های وارده از سمت نور خورشید به آن  می شود. به دلیل هزاران فایده اثبات شده این ادویه طلایی  بر روی سلامت و زیبایی پوست، در ساخت کرم های ضدآفتاب و لوسیون ها استفاده فراوان دارد. همچنین اثبات گردیده است که خمیر درست شده از زعفران به دلیل خواص آنتی اکسیدان و آنتی بیوتیک، این قابلیت را داراست که سوختگی های حاصل از آب جوش را درمان نموده، پماد حاصل از آن، تعداد ملکول های محافظت کننده از سطح پوست را افزایش داده، با خواص ضد التهاب خود، به درمان و ترمیم زخم ها کمک می نماید.

میوه خوش طعم توت سفید نیز سرشار از خواص درمانی و موثر در سلامت پوست، روشن شدن آن و رفع چین و چروک های پوستی دارد.

زعفران، طلای سرخ کویر

 

برای خرید با کیفیت ترین زعفران معطر و صادراتی استان خراسان جنوبی (قطب تولید و صادرات زعفران ایران و جهان) اینجا کلیک نمایید.

 • تاثیر مثبت در تقویت سیستم گوارشی

اکثر بیماری های گوارشی، به دلیل سرد شدن طبع و به هم ریختن مزاج بدن رخ می دهد. طبع گرم و خشک زعفران این مشکلات را مرتفع نموده، به بهبود امراضی همچون: بزرگ شدن کبد، امراض کلیوی و بیماری‌های گوارشی کمک می نماید.

زعفران، طلای سرخ کویر

 • کمک به بهبود حافظه و افزایش هوش

درست است که هوش و آی کیو هر شخص تا میزان زیادی وابسته به وراثت و تجربه های زندگی اوست اما طبق آزمایشات صورت گرفته ثابت شده است که برخی مواد معدنی، در افزایش هوش و توانمندی های ذهنی و افزایش حافظه موثر است که این مواد تماما در این گیاه معجزه گر موجود است.

مواد معدنی موجود در زعفران: منگنز، مس، آهن، سلنیوم، روی، منیزیم و …

در یک تحقیق صورت گرفته بر روی 54 فرد مبتلا به آلزایمر، مصرف روزی دو بار از این گیاه معجزه گر، به مدت 22 هفته، بسیار موثرتر از داروی دونپزیل (داروی آلزایمر) است.

بادام نیز منبع غنی از کلسیم، فسفر و ترکیبات موثر در زمینه افزایش هوش و حافظه است. 

 

 • رفع اختلال چرخه خواب و بهبود ساعت بدن

از آن جایی که کیفیت خواب، بر روی سلامتی و عملکرد درست اعضای بدن موثر است، تنظیم درست ساعت بدن از اهمیت بالایی برخوردار است. طبق نتایج بدست آمده، ترکیبات موجود در زعفران با ایجاد حالت آرامش روحی، ریکاوری جسم و روح و تنظیم ساعت بدن، به داشتن خوابی عمیق کمک شایانی می نماید.

 

 • کمک به کاهش و برطرف کردن درد خصوصا درد‌های عضلانی

به دلیل وجود ترکیات معدنی مختلف در زعفران که موج جذب بهتر کلسیم می گردد، علاوه بر خاصیت ریلکس کردن و آرامش بخشی، به بهبود آسیب های عضلانی نیز کمک می نماید. زعفران فرآیند ذخیره سازی انرژی و قدرت در عضلات را افزایش داده، سرعت کنش و واکنش و هماهنگی میان اعضای بدن همچون چشم ها با ذهن را به کمک ترکیبات کاروتنوئید درون خود، بهبود می بخشد. به دلیل کمک به اکسیژن رسانی به عضلات، مصرف آن به ورزشکاران توصیه می گردد.

 

 • پیشگیری از بروز و کمک به درمان سرطان

به دلیل وجود ترکیباتی موثر در زعفران که موجب تقویت سیستم ایمنی بدن گردیده، تولید رادیکال ها ی آزاد را کنترل و کاهش می دهد، در صورت استفاده مرتب و منظم از زعفران، جلوی پیشرفت سلول های سرطانی گرفته شده، کروسین موجود در زعفران به سلول های سرطانی حمله و آنان را نابود و مانع رشد تومورهای سرطانی می شود.

میوه پر خاصیت عناب نیز دارای ترکیبات بسیار قوی و موثر در مبارزه با سلول های سرطانی و پیشگیری از ابتلا به انواع سرطان هاست.

برای خرید زعفران اصل و خالص حاصلخیزترین زمین های کشاورزی استان خراسان جنوبی اینجا کلیک نمایید. 

 

 • پیشگیری از پیرچشمی و کمک به تقویت بینایی

اگر به طور منظم زعفران مصرف نمایید گویی محافظی بر روی چشمان خود ایجاد می نمایید که اثرات مخرب نورها ی مستقیم بر روی چشم را گرفته، علاوه بر آن به دلیل دارا بودن انواع مواد معدنی و ویتامین هایی همچون ویتامین A به بهبود امراض چشمی کمک شایانی می نماید. افراد مبتلا به دژنراسیون ماکولا  با مصرف مداوم و منظم این گیاه درمانگر، تا حد زیادی بیناییشان باز می گردد. همچنین به دلیل دارا بودن ماده بی نظیر کروسین، موجب بهبود فرآیند خون رسانی در چشم ها گردیده، تاثیرات مثبتی بر سلامت این عضو حیاتی بدن دارد.

زعفران، طلای سرخ کویر

 • تقویت سیستم ایمنی بدن
  به دلیل افزایش گلبول های سفید خون و ممانعت از فعالیت ویروس ها در بدن، منجر به تقویت سیستم ایمنی بدن می گردد.

(هر چند گلبول های قرمز خون را افزایش نداده و منجر به غلظت خون نمی گردد.)

میوه درمانگر سنجد نیز دارای خواص درمانی بسیار، در جهت تقویت سیستم ایمنی بدن می باشد.

 

 • تقویت کبد و کمک به عملکرد بهتر آن

زعفران با ایجاد تعادل در ساختار سلولی کبد، خواص آنتی اکسیدانی آن و تلاش برای نابودی آنزیم هایی که با تولیدات سمی و مضر خود، به کبد آسیب می رسانند، برای سلامتی کبد مفید می باشد.

زعفران، طلای سرخ کویر

برای خرید زعفران معطر، اصیل و درجه یک استان خراسان جنوبی اینجا کلیک نمایید. 

از جمله خواص دیگر زعفران:

 • موثر در درمان فشار خون و قند خون
 • کمک به درمان بی نظمی قاعدگی و کمک به درمان قاعدگی های دردناک
 • کمک به کنترل و پیشگیری از ابتلا به بیماری دیابت
 • درمان بیماری نقرس
 • بهبود زندگی جنسی آقایان
 • رفع سردی معده و درد شکم
 • متعادل کردن طبع بدن
 • درمان سردی بدن  همراه با کهیر
 • کمک به سلامت استخوان ها با افزایش تولید استروژن در بدن که در رشد استخوان ها و ترمیمشان موثر و ضروری است.
 • درمان اختلالات خواب و اختلال ادراری
 • خاصیت بی نظیر سم زدایی
 • کمک به درمان ام اس به عنوان یک شیوه درمانی موثر و اثبات شده
 • کمک به درمان ناباروری و افزایش شانس باروری
 • افزایش سوخت و ساز بدن، کمک به سوختن بیشتر چربی و گلوکز در بدن، کاهش جذب چربی و کمک به لاغری

 

ممنوعیت های مصرف زعفران:

 • مصرف بیش از حد آن، می تواند منجر به مسمومیت و حتی مرگ گردد.
 • مصرف بیش از حد، منجر به افزایش گرمی در بدن و آسیب به اندام های همچون کبد می گردد.
 • در دوران بارداری مصرف آن ممنوع است مگر به میزان خیلی کم و با مشورت پزشک

 

میزان مصرف مجاز زعفران:

با توجه به خواص بسیار قوی این گیاه، مصرف نهایتا 1500 میلی گرم در روز کفایت نموده، از مصرف بیشتر آن پرهیز نمایید. در زنان باردار مصرف آن باید با مشورت پزشک صورت پذیرد.

زعفران، طلای سرخ کویر

شیوه های مصرف و کاربرد زعفران:

 1. دم کردن زعفران

در این شیوه سنتی، پودر زعفران را در قوری کوچک یا ظرفی در بسته به همراه آب جوش مدت زمانی دم می نماییم تا عطر و رنگش خارج شود. برای تهیه پودر زعفران از هاون فلزی استفاده نکنید زیرا اصطلاحا زعفران سوخته، کمی از خواص و رنگ و عطر خود را از دست می دهد. برای این منظور می توانید آن را با کمی قند یا شکر بسابید (مخصوصا در مناطق مرطوب).

2. آب کردن به کمک یخ

کمی پودر زعفران را در ظرفی ریخته، چند قطعه یخ روی آن قرار می دهیم. به مرور زمان که یخ ها کم کم در هوای اتاق آب می شوند، زعفران نیز عطر و رنگ خود را آزاد می نماید.

مایع بدست آمده از هر دو شیوه را در ظرفی شیشه ای در یخچال تا نهایتا یک هفته می توان نگه داشته و برای انواع شیرینی، دسر، برنج، انواع مختلف خورشت ها و غذاها، شربت، چای و دمنوش استفاده نمود.
همچنین در صنایع آرایشی برای ساخت کرم های پوستی و رژ لب استفاده می گردد.

 عطر بی نظیر، رنگ زیبا و خواص معجزه گر آن همه را به استفاده از این گیاه بی همتا ترغیب می نماید.

زعفران، طلای سرخ کویر

برای خرید زعفران و فرآورده های آن، به سالم ترین و مطمئن ترین شیوه ممکن از بهترین و حاصلخیزترین زمین های استان خراسان جنوبی اینجا کلیک نمایید.

 

دستور تهیه چند نوع دمنوش زعفران:

لذت تکرار نشدنی تجربه چشیدن طعم فوق العاده دمنوش های مقوی زعفران را از دست ندهید…

 • دمنوش زعفران و دارچین

به ازای هر فرد، یک چهارم قاشق چای خوری زعفران و یک عدد چوب دارچین را به همراه یک لیوان آب جوش بر روی حرارت غیر مستقیم (مانند: کتری) قرار داده پس از نیم ساعت که دم کشید، این دمنوش بی نظیر را نوش جان نمایید. می توانید این دمنوش را با عسل یا نبات نیز میل نمایید.

 • دمنوش زعفران و دارچین و هل

اگر به دمنوش دارچین و زعفران، چند عدد هل سبز شکسته شده اضافه و بعد بگذارید دم بکشد، دمنوشی فوق العاده معطر و لذیذ خواهید داشت. همچنین می توانید 7 عدد هل سبز را شکسته با یک گرم پودر زعفران و چهار لیوان آب جوش، نیم ساعت دم کرده، این دمنوش رویایی را میل نمایید.

خواص این دو دمنوش:

آرامش بخش قوی، کاهش چشمگیر علایم سرماخوردگی، بهبود پف چشمان و برطرف نمودن دردهای استخوانی و …

زعفران، طلای سرخ کویر

 • دمنوش زعفران و گلاب

چند پر زعفران را بخوبی کوبیده و پودر نمایید. حال با یک لیوان آب جوش به مدت نیم ساعت بگذارید تا خوب دم کشیده بوی عطر مسحور کننده زعفران و رنگ چشم نوازش روح و روانتان را به پرواز درآورد. اکنون زمان آن رسیده که دو قاشق گلاب یا کمی گل محمدی خشک شده را به آن اضافه و پس از چند لحظه، نوش جان نمایید.

خواص این دمنوش:

کمک به درمان و رفع سردی بدن مخصوصا در افراد سرد مزاج، برطرف نمودن نفخ معده، افزایش توان جنسی، شادی آور و برطرف نمودن افسردگی، رفع مشکل کم خونی و کمک به خون سازی، درمان مشکل کم اشتهایی، کمک به درمان بیماری آسم و قند خون، تقویت ذهن و حافظه، کمک به تعدیل فشار و چربی خون، دشمن پیری و …

زعفران، طلای سرخ کویر

 • دمنوش زعفران و رازیانه

پودر شده چند پر زعفران را به همراه یک قاشق پودر رازیانه و یک لیوان آب جوش بر روی حرارت غیر مستقیم قرار داده، پس از نیم ساعت با نبات یا عسل نوش جان نمایید.

خواص معجزه آسای این دمنوش:

این دمنوش به دلیل دارا بودن رازیانه که سرشار از هورمون های زنانه است به شدت تاثیر قاعده آور داشته، برای رفع مشکلات سندروم پیش از قاعدگی، بی نظمی های قاعدگی و دردهای ناشی از آن بسیار موثر می باشد.

زعفران، طلای سرخ کویر

 • دمنوش زعفران و گل گاو زبان

مقداری پودر زعفران را با گل گاو زبان و آب جوش بر روی حرارت غیر مستقیم قرار داده پس از یک ربع که کامل دم کشید، می توانید آن را پس از صرف شام، نوش جان نموده خوابی آرام و راحت را تجربه نمایید.

خواص این دمنوش: 

به دلیل آنکه گل گاو زبان و زعفران هر دو خواص شادی بخش و آرام کنندگی دارند، این دمنوش به شدت تاثیرات ضد افسردگی داشته به عنوان آرام بخش قوی عمل می نماید. لازم به ذکر است که گل گاو زبان موجب افزایش فشار خون می گردد اما مصرف همزمان آن با زعفران، تعدیل کننده فشار خون می باشد.

 

برای خرید سالم ترین و خالص ترین زعفران صادراتی کشاورزان نمونه استان خراسان جنوبی (قطب تولید و صادرات زعفران درجه یک ایران و جهان ) اینجا کلیک نمایید.

 

 • دمنوش زعفران و زنجبیل

چند پر زعفران را کوبیده با کمی زنجبیل تازه و رنده شده، در آب جوش ریخته بر روی حرارت غیر مستقیم نیم ساعت قرار می دهیم تا کامل دم کشیده عطر بی نظیرش مشامتان را پر نماید. حال اکسیر معجزه گر حاصل را میتوانید با نبات یا عسل میل نمایید.

خواص این دمنوش:

تاثیرات قوی ضد سرطانی، پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی و گلودرد، کمک به بهبود مسمومیت ها، تقویت سیستم گوارش بدن و به دلیل طبع گرم، این دمنوش برای افراد سرد مزاج بسیار مناسب می باشد و …

زعفران، طلای سرخ کویر

زعفران، طلای سرخ کویر

با توجه به خواص بی نظیر زعفران و تاثیر اثبات شده آن بر درمان بسیاری از امراض جسمی و روانی مزمن و حتی صعب العلاج، در مجموعه بزرگ تحفینو بر آن شدیم تا این طلای سرخ استان خراسان جنوبی را با بالاترین کیفیت، بیشترین میزان تنوع در انواع فرآورده های آن و راحت ترین شیوه ممکن به دست شما مصرف کننده گرامی برسانیم.

زعفران، طلای سرخ کویر

را های ارتباطی ما:

نظر دهید

پاسخ دهید

تحفینو
Logo
مقایسه موارد
 • کل (0)
مقایسه
0